|

Як вірно вибрати вино

Вина вже досить довгий час залишається класикою для багатьох. Адже вони виступають чудовою прикрасою святкового столу, заходу або просто відпочинку. Якщо вживати продукт з розумом, то в ньому немає нічого поганого і шкідливого. Коли людина робить вибір на користь справжнього та якісного напою, то організм отримає лише користь у процесі вживання. Зараз на ринку представлена величезна кількість найрізноманітніших екземплярів. Насамперед слід відокремити класичне вино від ягідних, медових та фруктових виготовлення. Можно вино купити за доступною ціною в Україні.

Види вин за вмістом спирту

Варто розуміти, що кількість і концентрація спирту безпосередньо залежить від кількості цукру в ягодах на період бродіння. Тут також відіграє здатність дріжджів переробляти цей цукор. З цього можна зробити висновок, що стиглі ягоди винограду завжди міститимуть більший відсоток цукру – ігристе вино характерне високим рівнем міцності.

За цим критерієм розглядають такі варіанти вин:

  • слабкоалкогольне;
  • натуральне міцне;
  • кріплене

У першого варіанта міцність сягає 6-11 градусів. Натомість натуральні характерні показником від 14 до 16 градусів. Кріплені вина створюються шляхом додавання порції спирту крім природного, що вийшов у процесі бродіння. Тут йдеться про виноградний дистилятор. Крім того, існує червоне винорожеве вино та біле вино. Наразі вино за вигідною ціною можна придбати в Україні.

Вино залежно від кількості цукру

Коли дріжджі повністю справляються з переробкою цукру, то він подається у вигляді алкоголю. У деяких випадках цьому процесу щось заважає, і тоді з’являться інші різновиди вин.

За цим критерієм розрізняють вина:

  • сухе;
  • напівсолодке вино або напівсухе вино;
  • солодке вино

Якісний магазин вина пропонує одразу кілька варіантів такого алкоголю. Досить популярним вибором є вино брют. Сухе тихе вино характерне мінімальним вмістом природного цукру. Якщо ми говоримо про напівсолодкий або напівсухий, то в цьому варіанті ще залишився природний цукор від винограду. Стандартно його кількість вимірюється показником до 50 г/л. При створенні таких екземплярів відбувається спеціальне переривання процесу бродіння, що допомагає досягти результату як збереження цукру. Іноді цей метод використовують для маскування певних недоліків вина через цукор. Натуральне вино солодке характерне кількістю цукру від 50 г/л. Бажаний результат також отримують шляхом переривання бродіння.

Практика наводить приклади багатьох способів, які допомагають зробити це, але популярним варіантом залишається додавання спирту чи дистиляту. Саме таким кроком можна пояснити те, що більшість кріплених вин не сухі. Крім того, часто використовують зрілі ягоди з величезним вмістом цукру. На тлі цього дріжджі не зможуть повністю його переробити і “помруть”. Другий спосіб, як правило, застосовується для створення особливих екземплярів вин. Вони потім стають справжніми ексклюзивами – особливо, якщо піддаються правильній та довгій витримці у дерев’яній бочці. Також особливу увагу набуває і безалкогольне вино. Можна вино замовити онлайн у спеціальному магазині.

Якщо ви не впевнені у своєму виборі, варто звернутися до продавця винного магазину чи сомельє у ресторані за рекомендаціями. Вони можуть допомогти вам вибрати вино, що відповідає вашим уподобанням. Таким чином, ви зможете скуштувати найбільш підходящі для вас типи алкогольних виробів.

Схожі записи